O egu a jeho pastech, které jsou často tak důmyslné, že nám může dát mnoho práce, je uvidět.

Ukázalo se to i v reakcích na text, který je součástí tohoto článku.

Nechám ho v původním znění tak, jak jsem ho zveřejnila na Facebooku.

Nech ho na sebe působit, protože ti může mnoho ukázat o tom, jak jsi na tom...

Můžeš na něm uvidět zda:

1. dokážeš přijímat jiné názory než ty, které zcela ladí s tvým pohledem na svět 

Není možné, aby v tomto světě byli dva lidé s úplně stejným pohledem, protože je to vždy o tom, kdo, kam, proč a jak se dívá.

Nemusíš s těmi názory nutně souhlasit, nemusíš s nimi vždy ladit a nemusíš je chtít podporovat, ale i tak je můžeš přijmout.

Přijmout jako součást rozmanitosti tohoto světa.

2. dokážeš uvidět, že tento svět je plný nekonečných možností a každý si do své cesty a životní mozaiky vybíráme své vlastní kamínky dle toho, co potřebujeme my a/nebo svět 

Není možné, aby na tomto světě byli dva lidé s úplně stejnou cestou a stejnými potřebami.

Nemusíš těm jiným cestám a jiným potřebám rozumět a nemusíš s nimi ladit a ani je nemusíš chtít podporovat, ale nemusíš jim odporovat nebo s nimi bojovat.

Můžeš je přijmout jako součást rozmanitosti tohoto světa.

3. dokážeš přijmout sám sebe se svými potřebami, kterých si nemusíš být vědom, pokud vězíš v pasti svého ega

Snad každý si tu udělá zkušenost s egem a jeho důmyslnými pastmi, důležité je, si to připustit, přijmout to a mít zdravou míru sebereflexe.

Vede tě to k pokoře k životu a k otevřenosti k jeho učebním lekcím, které si téměř vždy na nějaké úrovni vybíráš ty sám.

4. dokážeš spolutvořit i s těmi, kteří mají v dané oblasti jiný pohled a názor na věc 

Často jsou názorové střety velmi cenným materiálem pro osobní růst zúčastněných.

Ve skupinách lidí se stejným záměrem mohou názorové odlišnosti vést k většímu vystředění a lepším řešením.

A nyní už slíbený text:

POZOR, NEBEZPEČÍ PRO VEGANY UVNITŘ SKLENICE I TOHOTO POSTU

Nejsem ...gan ani ...tán. Jsem člověk, který jí to, co zrovna potřebuje. Nedávám si žádnou škatuli, která by mě omezovala. Už 19 let pracuji na tom, abych se zbavovala všeho balastu a všech omezení, abych mohla žít samu sebe v naprosté svobodě a přirozenosti. Tak mi nedává smysl, vymezovat se i vůči tomu, co jím.

Někdy jím jídlo, které by se mohlo označit jako vegetariánské, jindy veganské, raw, paleo, … Ale pozor, jsem celkem dost ne-bezpečná pro zdejší duchovní obec. Jím totiž i maso, které je tu považováno za něco neduchovního, růstu bránícího, neetického, necitelného, planetu poškozujícího... doplň si sám.

A dokonce ses tu nestydím napsat, že si jedení masa užívám, protože pokud už jsi dost probuzený na to, abys vnímal své skutečné potřeby, tak když máš na něco chuť, znamená to, že to potřebuješ.

A když si to skutečně dopřeješ a ono ti to opravdu chutná, což je provázeno tím, že si to jedení užíváš, znamená to, že sobě dáváš to, co zrovna potřebuješ.

Maso potřebuji z mnoha důvodů. Z důvodů ryze fyzických i důvodů energetických a dokonce i z důvodů duchovních. K jedení masa mám mnoho důvodů. Ty důvody ale nevycházejí z mého přesvědčení, nýbrž z mých skutečných potřeb.

Dnes bych tu chtěla posdílet jeden z důvodů fyzických.

Mám docela špatná kolena. Už v 17 letech po operaci kolene pro opakované netraumatické luxace (vymknutí) mi ortoped řekl, že mám chrupavky jako starý člověk. Chodila jsem pak na injekce, které mi byly aplikovány přímo do kolene. Br, byla to výzva, nechat si něco takového udělat.

Dnes je mi 48 let. Kolena funkčně řekla bych ve velmi dobrém stavu, bez nějakých zásadních omezení v pohybu, bolí jen poměrně vzácně. Přitom mi v nich neskutečně praská, když jimi hýbu.

Má kolena potřebují ještě hodně péče, aby se dostala do skvělého stavu. Nemalou měrou se na stavu mých kolen podílí těžká rodová zátěž z ženské i mužské linie.

Na léčení rodu dlouhodobě pracuji, je to proces, těch vrstev je tam mnoho. Vyžaduje to mnoho cest a mnoho přístupů z různých vrstev.

Mým kolenům i dalším kloubům, jakožto i kůži a pokožce, která už něco zažila, dopřávám i péči v podobě kolagenu ve stravě.

Dříve jsem užívala hydrolyzát hovězího kolagenu z biochovu hovězího dobytka, který žere skutečnou trávu. Pak už mě to přestalo volat a hledala jsem jinou, přirozenější cestu. Nějak jsem cítila, že už mě to neláká, nadto jsem vnímala, že zpracovaný kolagen už mi nesedí a navíc bylo to dovážené z Argentiny a putovalo to ke mně přes půl světa.

Tou současnou cestou je pro mě jedení masa a dalších produktů, které nám dávají hospodářská či divoká zvířata. Jedení celistvé přirozené stravy, která není upravována průmyslově a která si zachovává své původní vklady.

Kupuji bio maso nebo maso farmářské a také divočinu. Jsou to zvířata, která mají a měla dobré podmínky pro život. Podporuji tím také tyto etické chovy, které tu na této planetě mají své místo.

Pro klouby a kůži vnímám jako nejlepší právě vepřový kolagen, který do sebe dostaneš tím, že budeš jíst vepřové i s těmi vazivovými a kožními složkami.

Vlastně nechápu, proč jsou všude k dostání hydrolyzované hovězí či dokonce rybí kolageny, ale vepřový kolagen jsem na trhu neviděla. Když jsem ještě pracovala jako lékař v nemocnici, viděla jsem, že když je potřeba transplantovat kůži, volí se kůže vepřová. Je lidskému tělu nejbližší a má dobré přihojení. Proto za mě vede vepřový kolagen.

Maso a další produkty, jsou darem zvířecí říše. Jedním z důvodů, proč tu zvířata jsou, je i to, aby nám dávala potravu. Když s tímto vědomím maso jím, vysílám tím zvířatům vděčnost za to, že tu pro nás a nejen pro nás jsou.

Kdo se dívá na maso s odporem, ten zvířecí říši vysílá poselství, které ji moc netěší. Je to jako kdyby ses díval s odporem na dar, který ti někdo dá. Třeba jako kdyby ses díval s odporem na slunce, které tu je proto, aby svítilo.

Teď si neodpustím ještě jednu poznámku. Dávám ji sem nakonec, protože pokud nějaký vegan zvládl dočíst až sem, znamená to, že je připraven na to, co si tu nyní přečte.

Silně vnímám, že pokud jím vegansky proto, že to tak bytostně mám, tak nepotřebuji jíst veganské burgry a párky, nepotřebuji si připravovat veganské pomazánky ala vajíčková, ala paštiková, ala tuňáková...

Pokud potřebuji z fazolí dělat maso a z tofu dělat vajíčko, velmi pravděpodobně to znamená, že si lžu do kapsy a maso a vajíčko potřebuji. Přinejmenším na té emoční, prožitkové, chuťové úrovni, která bude jistě v hlubších vrstvách projevem nějaké mé důležité potřeby. Znamená to, že jsem veganem více z přesvědčení než z toho důvodu, že je to má bytostná potřeba.

Já nemám potřebu dělat z něčeho náhražku něčeho jiného. Když si dám fazole, chci, aby to byly fazole, aby vypadaly jako fazole a aby chutnaly jako fazole.

Tofu nejím, protože nefermentovaná sója je zdravotně problematická, obsahuje mnoho složek, které poškozují střevní prostředí apod.

A co říci závěrem?

JEDENÍ MASA JE V POŘÁDKU

Jde o to, abychom svým přístupem podporovali to dobré.

Abychom svými nákupy podporovali dobré chovy a tím vytvářeli poptávku po zacházení se zvířaty, které je nevykořisťuje, ale dává jim možnost žít život a možnost po nějaký čas žít v blízkosti člověka a těšit se z interakcí s ním.

Abychom maso připravovali a jedli s vděčností a byli si vědomi toho daru.

To je celé.

Zdraví tě velmi citlivá, vnímavá a přitom masožravá Ariel

P.S. na fotce vidíš úžasné vepřové ve vlastní šťávě z biofarmy Sasov, která chová přeštíky. Můžeš se podívat, že je to opravdu čistý výrobek bez těch s...ček, co se tu do potravin a jídla běžně dávají.

Tento post jsem napsala proto, že je tu v tomto prostoru obrovské zmatení živené "duchovními" egoisty a někdy i "duchovními" manipulátory.

Vidět to bylo i v komentářích pod zmíněným příspěvkem, kde se objevily i reakce od těch, kteří v pasti ega stále vězí a mají snahu mě (i jiné další) učit o tom, co je správné a duchovní.

Poselství, které bych tu chtěla vyslovit a vepsat do prostoru

Maso je velký dar.

Maso a další produkty jsou darem zvířecí říše.

Měli bychom si tohoto daru cenit a ne nad ním ohrnovat nos či ho dokonce zavrhovat.

Maso není špatné. Špatné je to, jakým způsobem zacházíme se zvířaty a jakým způsobem zacházíme s masem.

A neodpustím si tu toto zvědomění: i šamanské bubny tu máme díky tomu, že někdo zabil zvíře, které nám dalo svou kůži.

Je potřeba dívat se na svět v celé jeho škále a pestrosti a opouštět dualistické černobílé polaritní myšlení, které vede jen k tomu, že se lidé sami sobě i sobě navzájem vzdalují, nerozumí si, nedovedou se přijmout a se sebou a proti sobě navzájem bojují.

Teď k další esenci tohoto článku

A) Všiml sis v sobě při čtení nějakých pocitů?

Můžeš se jimi zabývat, můžeš nacházet, co ti sdělují.

.

Dokážeš přijímat jiné názory než ty, které zcela ladí s tvým pohledem na svět?

Dokážeš uvidět, že tento svět je plný nekonečných možností a každý si do své cesty a životní mozaiky vybíráme své vlastní kamínky dle toho, co potřebujeme my a/nebo svět?

Dokážeš přijmout sám sebe se svými potřebami, kterých si ale nemusíš být vědom, pokud vězíš v pasti svého ega?

Dokážeš spolutvořit i s těmi, kteří mají v dané oblasti jiný pohled a názor na věc?

B) Všiml sis jednoho místa v textu toho facebookového příspěvku, kde to neladí?

a) Všiml? Jsi velmi bdělý. Gratuluji. Níže v modrém poli si to můžeš ověřit.

b) Nevšiml?

Záměrně jsem tam ponechala kousek textu, který skrze mě přišel a kde můžeš vidět, jaká slova používá člověk, který nejí něco ze svého přesvědčení (ega).

Najdeš to místo? Na Facebooku (ač jsem v to doufala) nikdo na to místo neupozornil, i když je celkem očividné.

Máš-li chuť, můžeš se k textu vrátit a sám to místo najít. Budeš si rozvíjet schopnost velmi jemně rozlišovat.

Nemáš-li chuť, níže si můžeš kliknutím na modré pole rozbalit text, kde ti to prozradím.

kousek textu, kde můžeš uvidět mnoho

"Tofu nejím, protože nefermentovaná sója je zdravotně problematická, obsahuje mnoho složek, které poškozují střevní prostředí apod."

Komentář k tomu:

při psaní toho textu jsem nebyla stoprocentně bdělá. Když jsem tento text psala, měla jsem na něj jen chvilku a už jsem potřebovala odejít od počítače a z domova. Pár minut po zveřejnění, když už jsem odcházela, jsem si to místo uvědomila. Ale nechala jsem to tak záměrně s tím, že třeba se najde někdo tak bdělý, že na něj upozorní. To se nestalo.

A jak by vypadal text, kde by to bylo vyjádřeno bez vlivu přesvědčení? Tak, jak to já osobně mám?

Tofu nejím, protože mi nechutná. Když mám tu možnost, vyberu si pro sebe něco, co mi chutná více a je proto pro mě lepší. Je známo, že nefermentovaná sója obsahuje mnoho složek, které poškozují střevní prostředí apod., což odpovídá tomu, že si tofu nevyberu, když mám jinou, lepší možnost. Kdybych ale měla velký hlad a neměla jinou možnost, tak si ho dám bez pocitu, že mi ublíží. A někdy si ho trochu dám jen proto, abych ho znovu okusila a zjistila, jak na mě působí. 

Text od jiného autora, který ti tu doplní obrázek o egu

"Jestli si myslíš, že je duchovnější, jezdit na kole nebo hromadnou dopravou a potom soudíš ty, co jezdí autem.....spadl jsi do pasti ega.

Jestli si myslíš, že je duchovnější, přestat sledovat televizi, protože to ruší mozek a potom soudíš ty, kteří ji sledují.....spadl jsi do pasti ega.

Jestli si myslíš, že je duchovnější, nečíst noviny a bulvární časopisy a potom soudíš ty, kteří je čtou......spadl jsi do pasti ega.

Jestli si myslíš, že je duchovnější, poslouchat klasickou hudbu, nebo zvuky přírody, ale potom soudíš ty kteří poslouchají komerční hudbu.....spadl jsi do pasti ega.

Jestli si myslíš, že je duchovnější, jíst vegetariánskou stravu, kupovat bio potraviny, cvičit jógu nebo meditovat a potom soudíš ty kteří tyto věci nedělají.....spadl jsi do pasti ega.

Ve skutečnost nejdůležitějším vodítkem je pochopit, že jsme neustále vystavováni pasti ega.

Ego se důmyslně skrývá ve vznešených myšlenkách, jako je vegetariánská strava, jóga, používání kola.

A potom se transformuje do pocitu nadřazenosti, vůči těm, kteří nenásledují stejnou duchovní cestu."
Mooji

Vlastně jsem neověřila, zda to skutečně řekl Mooji, ale sedí mi to k němu. Mooji je osvícený muž, který tvoří mnoho krásného pro tento svět. Mooji je boží.

Text dokonale vystihuje pasti ega, do kterých dnes padá i mnoho lidí pohybujících se v duchovní sféře.

Jak jsi na tom ty?

Odhaluješ pasti svého ega?

Víš, proč to vlastně dělat?

Obrovsky se ti rozsvítí a uleví.

A (s) tebou se o větší či menší kousek rozsvítí a uleví celému světu.

Mezi těmi uvízlými v egopastech jsou bohužel i někteří z těch, kteří tu sdílí svá hvězdná a hojně šířená poselství.

Chceme-li prosvětlovat hmotu (tuto planetu a lidstvo), musíme nejprve tu hmotu přijmout, to znamená přestat vůči ní vytvářet odpory.

A to se řadě duší nechce, protože by musely přijmout i mnoho z toho, co leží v jejich hlubších vrstvách. A ono takové přijímání není vždy zrovna příjemné.

Jen je to tak, že jiná cesta do srdce (lidství) nevede.

A jen v žitém lidství máme všechny nástroje k tomu, abychom skutečně z/měnili tento svět.

Vytvořila Ariel,

která stále více dosedá do srdce a která stále více přijímá vše na tomto světě, ale neznamená to, že se vším souzní a vše z toho podporuje. Proto tu ostatně toto píše.

Nesoudí, neodsuzuje, jen ukazuje to, co je potřeba ukazovat.

Sama v sobě v minulosti mnohokrát narazila na tak velké egopasti, že někdy potřebovala i tvrdé lekce, aby si jich všimla a opustila je.

Proto skutečně chápe každého, kdo v těchto egopastech ještě vězí.

Tento článek není odsouzením těch, kteří v egopastech v tuto chvíli vězí.

Tento článek není ani bojem proti nim.

Tento článek je pomocí jim, pomocí pro ně a pro tento svět.

P.S.

Kdyby tu nebyla tak silná větev těch, kteří tu tvoří pole odporu vůči masu a odporu vůči těm, kteří maso jí, kdyby tu nebylo tolik bytostí v pastích veganského a vegetariánského duchovního ega, pak by tento článek vůbec nevznikl.

Jsou tu v současnosti dokonce i militantní veganské proudy a sekty, které rozbíjejí rodiny a šíří tu segregaci na základě toho, co člověk jí.

Veganství samo o sobě rozhodně není žádnou zásluhou, není odrazem duchovnosti a ani není podmínkou duchovního vzestupu. 

Hlášky, které se tu objevují o tom, že duchovní lidé nejedí maso a že jedině vegani jsou těmi, kteří postoupí do vyšších dimenzí, jsou důmyslné pasti ega a bohužel někdy i cílené manipulace.

Někteří z těchto "mírumilovných" "velmi duchovních" veganů, kteří nechtějí ubližovat zvířatům, ubližují nejen sami sobě a dalším lidem, ale dokonce ubližují i svým vlastním zvířatům.

Někteří z nich totiž své kočky a psy drží výhradně na veganské stravě. Dokonce je tu k tomu účelu dostupné veganské krmivo v podobě granulí, což je donebevolající.

V pasti svého veganského ega to však nejsou schopni vidět.

Kéž by prohlédli.

Nechť prohlédnou!


Chceš projekt podpořit?

Můžeš to, co přináší, šířit do světa.


Chceš

si dát další článek?

Klikni na 3 zlaté tečky vpravo.

Mrkni níže do 3x3 doporučených článků.


Doporučené články

I

TY MŮŽEŠ

Projekt je i na Facebooku

 Projekt Nový Svět